چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟

چگونه فیزیک کنکور را 100 بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟

این سوال دغدغه بسیاری از دانش آموزان می باشد در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه ۱۰۰ زدن در کنکور را به شما عزیزان توضیح دهیم.

درس فیزیک یکی از دروس محاسباتی و استدلالی می باشد. به همین دلیل مفاهیم این درس را باید به طور عمیق یادبگیرید و از حفظ کردن بیهوده خودداری کنید.

درس فیزیک یکی از دروس مشترک بین رشته ریاضی و تجربی می باشد. این درس برای گروه های مختلف دارای ضرایب متفاوتی می باشد که در ادامه به توضیحاتی در مورد ضرایب این دروس می پردازیم.

درس فیزیک برای دانش آموزان رشته ریاضی دومین درس در دفترچه اختصاصی کنکور سراسری می باشد که باید به ۴۵ سوال در مدت ۵۵ دقیقه پاسخ دهند یعنی برای هر سوال ۷۲ ثانیه فرصت دارند و دانش آموزان رشته تجربی باید به ۳۰ سوال در مدت ۳۷ دقیقه پاسخ دهند یعنی برای هر سوال ۷۲ ثانیه فرصت دارند.

مباحث مهم فیزیک برای دانش آموزان رشته تجربی

مباحث مهم فیزیک رشته تجربی

دانش آموزان باید از مباحث مهم درس فیزیک در رشته خود آگاهی داشته باشند تا بتوانند با برنامه ریزی مناسب برای ۱۰۰ زدن این درس پیش بروند.

۱. فصل سوم فیزیک پایه دوازدهم، مربوط به مبحث نوسان و امواج می باشد. که این فصل یکی از مهم ترین فصول برای دانش آموزان رشته تجربی می باشد.از این فصل در کنکور سراسری ۴ سوال طرح می شود.

۲. فصل چهارم فیزیک پایه دوازدهم که مربوط به بخش فیزیک اتمی و هسته ایی می باشد در کنکور تجربی از این مبحث ۳ سوال مطرح می شود.

۳. فصل اول و دوم از فیزیک پایه دوازدهم ( حرکت برخط راست و دینامیک ) هر کدام دارای ۳ سوال در کنکور سراسری می باشند.

دانش آموزان با مطالعه فیزیک پایه دوازدهم می توانند به ۴۳ درصد از سوالات کنکور سراسری پاسخ دهند.

۴. از فیزیک پایه یازدهم،در کنکور سراسری ۹ سوال مطرح می شود و دانش آموزان با مطالعه فیزیک یازدهم و دوازدهم می توانند به ۷۳ درصد از سوالات فیزیک پاسخ دهند.

۵. فیزیک دهم فصل چهارم که مربوط به قسمت دما و گرما می باشد دارای بیشترین سوال ( ۳ سوال ) در فیزیک دهم می باشد.

مباحث مهم فیزیک برای دانش آموزان رشته ریاضی

مباحث مهم فیزیک رشته ریاضی

درس فیزیک برای دانش آموزان رشته ریاضی دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.که دانش آموزان این رشته با مطالعه این مباحث می توانند درصد بالایی در این درس را کسب کنند.

۱. فصل دوم ( دینامیک ) فیزیک پایه دوازدهم یکی از مباحث بسیار مهم و پر سوال برای دانش آموزان رشته ریاضی می باشد که این فصل با تعداد ۶ سوال بیشترین تعداد سوال را برای دانش آموزان رشته ریاضی دارد.

۲. فصل دوم ( جریان های الکتریکی ) فیزیک پایه یازدهم یکی دیگر از فصل های مهم برای دانش آموزان رشته ریاضی می باشد که از این فصل ۴ سوال در کنکور سراسری طرح می شود.

۳.از نوسان و امواج فصل سوم فیزیک پایه دوازدهم ۴ سوال در کنکور سراسری مطرح می شود.

۴. فصل اول ( حرکت بر خط راست ) و فصل دوم ( دینامیک ) فیزیک پایه دوازدهم بیشترین تعداد سوال را در کنکور سراسری دارند. که از مبحث حرکت بر خط راست ۴ سوال و مبحث دینامیک ۶ سوال مطرح می شود.

۶. فصل آخر فیزیک پایه دهم یعنی فصل دما و گرما دارای ۴ سوال در کنکور سراسری می باشد.

بودجه بندی فیزیک رشته تجربی

شما دانش آموزان با دانستن بودجه بندی هر درس میتوانید برنامه ریزی مناسبی با توجه به سطح و عملکرد درسی خود داشته باشید تا به موفقیت بیشتری با توجه به رشته انتخابی خود برسید.

فیزیک پایه دهم شامل :

۲۷ درصد سوالات کنکور

فیزیک پایه دهم شامل ۴ فصل است

ازفیزیک پایه دهم ۸ سوال درکنکور می آید

فصل اول (فیزیک و اندازه‌ گیری) : ۱ سوال

فصل دوم ( کار ، انرژی و توان ) : ۲ سوال

فصل سوم ( ویژگی های فیزیکی مواد ) :۲ سوال

فصل چهارم ( دما و گرما ) : ۳ سوال

فیزیک پایه یازدهم شامل :

۳۰ درصد سوالات کنکور

فیزیک پایه یازدهم از ۳ فصل تشکیل شده است.

از فیزیک پایه یازدهم ۹ سوال در کنکور می آید

فصل اول (الکتریسیته ساکن ) : ۳ سوال

فصل دوم ( الکتریسیته جاری ) : ۳ سوال

فصل سوم ( مغناطیس و القای الکترومغناطیس ) : ۳ سوال

فیزیک پایه دوازدهم شامل :

۴۳ درصد سوالات کنکور

فیزیک پایه دوازدهم از ۴ فصل تشکیل شده است.

از فیزیک پایه دوازدهم ۱۳ سوال در کنکور می آید.

فصل اول ( حرکت بر خط راست ) : ۳ سوال

فصل دوم ( دینامیک ) : ۳ سوال

فصل سوم ( نوسان و امواج ) : ۴ سوال

فصل چهارم ( فیزیک اتمی و هسته ایی ) : ۳ سوال

بودجه بندی فیزیک رشته ریاضی

فیزیک پایه دهم شامل :

۲۷ درصد سوالات کنکور

شامل ۵ فصل است

فیزیک پایه دهم از ۱۲ فصل تشکیل شده است.

ازفیزیک پایه دهم ۱۲ سوال درکنکور می آید

۱ . فصل اول ( فیزیک و اندازه گیری ) : ۰ سوال

۲ . فصل دوم ( کار و انرژی ): ۲ سوال

۳. فصل سوم ( ویژگی های فیزیکی مواد ) : ۳ سوال

۴ . فصل چهارم ( دما و گرما ) : ۴ سوال

۵ . فصل پنجم ( ترمودینامیک ) : ۳ سوال .

فیزیک پایه یازدهم شامل :

۲۹ درصد سوالات کنکور

فیزیک پایه یازدهم از ۴ فصل تشکیل شده است.

از فیزیک پایه دوازدهم ۱۳ سوال در کنکور می آید

۱ . فصل اول ( الکتریسیته ساکن ) : ۳ سوال

۲ . فصل دوم ( جریان الکتریکی ) : ۴ سوال

۳ . فصل سوم ( مغناطیس ) : ۲ سوال

۴ . فصل چهارم ( القای الکترومغناطیس و چریان متناوب ) : ۲ سوال

فیزیک پایه دوازدهم شامل :

۴۴ درصد سوالات کنکور

فیزیک پایه دوازدهم از۶ فصل تشکیل شده است.

از فیزیک پایه دوازدهم ۲۰ سوال در کنکور می آید

فصل اول ( حرکت بر خط راست ) : ۴ سوال

فصل دوم ( دینامیک ) : ۶ سوال

فصل سوم ( نوسان و موج ) : ۴ سوال

فصل چهارم ( برهم کنش امواج ) : ۲ سوال

فصل پنجم ( فیزیک اتمی ) : ۲ سوال

فصل ششم ( فیزیک هسته ایی ) : ۲ سوال

ضریب درس فیزیک در رشته تجربی

ضریبزیرگروه یکزیرگروه دوزیرگروه سهزیرگروه چهارزیرگروه پنج
فیزیک۲۲۲۳۲

ضریب درس فیزیک در رشته ریاضی

ضریبزیر گروه یکزیرگروه دوزیرگروه سه
فیزیک۳۳۲

حال در این قسمت می پردازیم به سوال اصلی اینکه چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰ بزنیم؟

راه های 100 زنی فیزیک کنکور

با استفاده از عوامل زیر شما دانش آموزان می توانید در درس فیزیک به راحتی درصد ۱۰۰ را از آن خود کنید.

۱. مطالعه بودجه بندی فیزیک

۲. مطالعه کتاب درسی

۳. حل کردن تمرین های کتاب درسی

۴. خلاصه نویسی از فرمول ها

۵. تست زدن

۶. شرکت در آزمون های آزمایشی

۷. برنامه ریزی دقیق

۸. استفاده از بهترین منابع

۱. مطالعه بودجه بندی فیزیک

همانطور که در ابتدا گفته شد، درس فیزیک یک درس استدلالی و محاسباتی می باشد. اولین قدم برای ۱۰۰ زدن درس فیزیک این است که شما دانش آموزان از بودجه بندی این درس به طور کامل اطلاع داشته باشید.

دانش آموزان با مطالعه بودجه بندی با مباحث مهم و پر سوال هر فصل آشنا می شوند و به آن ها کمک می کند که دقیق تر در مسیر خود قدم بردارند.

بودجه بندی هر ساله برای دانش آموزان رشته ریاضی و تجربی متفاوت بوده است و تعداد سوالاتی که از این درس برای دانش آموزان هر دو رشته مطرح می شود نیز متفاوت است.

فیزیک درسی است که همیشه دانش آموزان برای حل مسائل آن نیاز به استفاده از تکنیک های متفاوت دارند. به همین دلیل با دانستن بودجه بندی هر مبحث برنامه دقیق تری می توانند برای مطالعه و ۱۰۰ زدن این درس کنند.

۲. مطالعه کتاب درسی

برای مطالعه هر درسی ابتدا مطالعه کتاب درسی دارای اولویت می باشد اما به تنهایی مطالعه کتاب کافی نیست و باید در کنار آن از منابع کمک درسی استفاده کنید.

کنکور سراسری هر ساله از منابع کتاب درسی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم می باشد. طراحان کنکور به متن کتاب درسی اهمیت فراوانی می دهند و زمانی که شما مفاهیم آموزشی کتاب را به خوبی متوجه شده باشید می توانید به آسانی به تمامی سوالات پاسخ دهید.

۳. حل کردن تمرین های کتاب درسی

یکی دیگر از عواملی که به دانش آموزان کمک می کند که فیزیک خود را ۱۰۰ بزنند، حل کردن تمرین های کتاب درسی و تمرین و تکرار می باشد.

دانش آموزان بعد از مطالعه هر فصل از کتاب درسی باید با دقت تمرین های کتاب درسی را حل کنند تا به درک عمیق از آن فصل برسند سپس باید به سراغ تست زنی از همان مبحث رفته و به تقویت مهارت تست زنی خود بپردازند زیرا مهم ترین فاکتور در کنکور سراسری که دانش آموزان را از یکدیگر متمایز می کند، سرعت و مهارت در تست زنی می باشد.

۴. خلاصه نویسی از فرمول ها

برای تثبیت بیشتر مطالب و فرمول ها زمانی که شروع به مطالعه فیزیک می کنید باید نکات مهم و فرمول ها را در برگه ایی جداگانه یادداشت کنید و به صورت روزانه قبل از شروع درس جدید ابتدا خلاصه نویسی ها را مطالعه کنید و سپس به مطالعه درس جدید بپردازید.

خلاصه نویسی به شما دانش آموزان کمک می کند تا نکات مهم و فرمول ها را به صورت بلند مدت در ذهن خود نگهه دارید.

۵. تست زدن

یکی از نکات طلایی برای ۱۰۰ فیزیک کنکور و یا موفقیت در کنکور تست زدن سریع می باشد. تست زدن به شما دانش آموزان کمک می کند تا با نحوه سوالات در کنکور آشنا شوید و نکته مهم این است که به هیچ عنوان از ماشین حساب نباید استفاده کنید و این موضوع به فعال شدن ذهن شما دانش آموزان کمک می کند و با یادگیری تکنیک های تست زنی، می توانید به آسانی به تمامی تست ها پاسخ دهید.

۶. شرکت در آزمون های آزمایشی

شرکت در آزمون های آزمایشی و شبیه به کنکور می تواند تا حدی از استرس دانش آموزان بکاهد. اگر می خواهید در کنکور سراسری فیزیک خود را ۱۰۰ بزنید حتما در آزمون های آزمایشی شرکت کنید تا با شرایط مشابه آزمون سراسری آشنا شویید در این صورت باعث می شود که دانش آموزان در یک محیط استرس زا قرار بگیرند و همین امر سبب می شود که در جلسه کنکور سراسری استرس کمتری را تجربه کنند و کسانی که تمام مفاهیم را به صورت کامل و دقیق یادگرفته اند در کنکور سراسری رتبه بهتری را کسب می کنند.

۷. برنامه ریزی دقیق

برنامه ریزی مناسب، یک پاسخ دقیق به این سوال است که چگونه فیزیک کنکور را ۱۰۰۰ بزنیم ؟

برنامه ریزی مسیر درست را برای رسیدن به هدف به دانش آموز نشان می دهد و نقشه رسیدن به هدف می باشد.

هیچ فردی در جهان بدون برنامه ریزی به موفقیت دست نیافته است. برنامه ریزی تحصیلی از اهمیت فراوانی برخورد دار است، هیچ فعالیتی بدون برنامه ریزی به سرانجام نخواهد رسید به خصوص فعالیت های درسی که اهمیت فراوانی در سرنوشت دانش آموزان دارد.

امروزه یکی از بزرگترین اهداف دانش آموزان و خانواده ها قبولی در کنکور سراسری می باشد.
کنکور یک مسیر پرپیچ و خم برای هر داوطلبی می باشد، که با وجود داشتن یک برنامه ریزی مناسب می توانند از این مسیر عبور کنند.

داشتن برنامه ریزی و انجام به موقع آن تضمین کننده یک نتیجه خوب برای هرداوطلبی می باشد که میتواند آن را به آرزوهایش برساند.

به ظاهر همه داوطلبین یک کار را انجام می دهند و آن هم مطالعه کردن است اما چطور ممکن است داوطلبی در تمام دروس درصد بالای ۸۰ را کسب می کند و داوطلبی دیگر فقط تمام درصد های منفی را کسب می کند، اگر این سوال را از داوطلبین کنکور های سال های قبل بپرسید به مهم ترین اصلی که اشاره می کنند داشتن برنامه ریزی اصولی می باشد.

برنامه ریزی باعث تعهد یک دانش آموز به مطالعه صحیح می شود .

یک برنامه ریزی اصولی به شما اعتماد به نفس و آرامش ذهنی می دهد و در مقابل داشتن یک برنامه غیر اصولی باعث آشفتگی ذهن شما دانش آموزان می شود.

شما دانش آموز عزیز هم با مطالعه این مطلب از همین الان می توانید شروع به برنامه ریزی دقیق برای مطالعه درس فیزیک کنید تا بتوانید درصد ۱۰۰ را در درس فیزیک کسب کنید.

۸. استفاده از بهترین منابع

مهم ترین عامل در کنار کتاب درسی، برای موفقیت دانش آموزان در درس فیزیک استفاده از بهترین منابع کمک درسی می باشد. بهترین منبع کمک آموزشی برای درس فیزیک منبعی است که تمام محتوای کتاب درسی را پوشش دهد و شامل تکنیک های طلایی تست زنی برای دانش آموزان در رشته ریاضی و رشته تجربی باشد.

علاوه بر این شما باید از منابعی استفاده کنید که به آموزش مفهومی مباحث فیزیک کنکور بپردازید تا شما بتوانید تست های سخت و پیچیده فیزیک را به راحتی حل کنید. از آن جایی که معمولا دانش آموزان برای حل تست های محاسباتی فیزیک دچار چالش می شوند باید از منابعی استفاده کنید که محاسبات سریع ذهنی را نیز به شما آموزش دهند تا در کنکور سراسری برای پاسخ به تست های محاسباتی دچار چالش نشوند.

نحوه مطالعه فیزیک کنکور

روش مطالعه فیزیک کنکور

زمانی که شما هر یک از دروس کنکوری خود را به صورت اصولی و دقیق مطالعه کنید می توانید بیشترین بازدهی را در آن درس داشته باشید و بالاترین درصد را در آن درس ثبت کنید. فیزیک نیز یکی از درس هایی است که نیاز به مطالعه دقیق برای تثبیت در حافظه بلند مدت شما دارد. با استفاده از نکات و روش هایی که برای مطالعه درس فیزیک کنکور عنوان می کنیم می توانید بیشترین میزان بازدهی از این درس را در کنکور سراسری داشته باشید.

 • پیش خوانی مباحث فیزیک
 • یادداشت برداری در حین تدریس ( خلاصه نویسی )
 • به خاطر سپردن فرمول های مرتبط با هر فصل
 • حل تمرین های مرتبط با هر فصل کتاب درسی
 • مرور فرمول ها در فواصل زمانی مشخص برای پیشگیری از فراموشی و تثبیت آن ها
 • اگر دانش آموز هستید هر روزی که در برنامه درسی خود درس فیزیک را دارید، پس از تدریس معلم خود یک بار دیگر تمام مباحث تدریس شده را با دقت بخوانید.
 • تسلط روی مباحث ریاضی مرتبط با هر فصل. مثلا برای حل تست های مربوط به حرکت شناسی فیزیک دوازدهم لازم است که روی مبحث مشتق تسلط کافی را داشته باشید.
 • رعایت ترتیب تست زنی. یعنی ابتدا تست های آموزشی بزنید و سپس به سراغ تست های سنجشی بروید.
 • افزایش سرعت عمل در ضمن دقت در حل مسائل فیزیک و هم چنین تسلط بر تکنیک های تست زنی مرتبط با مسائل هر فصل.
 • علامت دار کردن تست های چالشی و مطالعه آن در روز بعد.

تیپ بندی تست های فیزیک کنکور

فیزیک یکی از دروس تخصصی و محاسباتی در کنکور سراسری می باشد که معمولا شما دانش آموزان در مواجهه با تست های این درس با چالش روبه رو می شوید.

تست های فیزیک کنکور تیپ های مختلفی دارند که از هر نوع آن تعدادی سوال برای شما دانش آموزان کنکوری طراحی می شود که تست ها دارای سطح متفاوتی می باشند که اکثر آن ها نیز در سطح دشوار و خیلی دشوار قرار دارند و حل ایت تست ها مستلزم فهم و یادگیری عمیق مفاهیم درس فیزیک می باشد.

با آگاهی از تیپ بندی تست های فیزیک کنکور می توانید بهترین منابع را برای مطالعه این درس انتخاب کنید.

 • سوالاتی که فرمول و سایر اجزای تست کاملا مشخص است و برای پاسخ به این نوع تست فقط نیاز به جایگذاری اعداد در فرمول دارید که نوع تست ها ساده ترین تست های کنکور محسوب می شوند.
 • تست هایی که در آن ها فرمول ها مشخص است اما این تست ها بیش از یک مجهول هستند که شما ابتدا باید مجهول اصلی را بدست آورده و سپس به سراغ یافتن مجهولات فرعی بروید.
 • تست هایی که شما باید با توجه به مفهوم سوال فرمول مناسب برای آن تست را تشخیص داده و پس تشخیص مناسب ترین فرمول می توانید تست را حل کنید. موفقیت شما در این نوع از تست مستلزم درک و فهم عمیق مباحث فیزیک است. سخت ترین تست های فیزیک کنکور از این دسته هستند.
 • نوع دیگری از تست های فیزیک تست های تشریحی هستند که نیاز به فرمول، جایگذاری و محاسبات ریاضی ندارند و لازمه پاسخ به این تست ها تسلط شما بر متن و مفاهیم کتاب درسی است.

فیزیک امیر مسعودی

استاد امیر مسعودی برترین مدرس فیزیک کنکور و مدرس موسسه کنکور آسان است هستند. ایشان متولد ۱۱ خرداد سال ۱۳۶۶ می باشد و دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک از دانشگاه تهران و دانشجوی دکتری رشته فیزیک دانشگاه امیر کبیر هستند. مهندس مسعودی در مقطع کارشناسی در رشته مکانیک در زادگاه خود، شهر ارومیه تحصیل کردند.

مهندس مسعودی فیزیک کنکور را در قالب مجموعه های آموزش، روش های تست زنی، همایش، خلاقیت و جمع بندی برای شما تدریس می کنند. استاد مسعودی تنها مدرس کنکوری هستند تکنیک های تست زنی ایشان که منحصرا طراحی خودشان است را به صورت رسمی در وزارت ارشاد به ثبت رسانده اند. یکی از فوق العاده ترین تکنیک های تست زنی ایشان تکنیک میز پولی است که در میان دانش آموزان بسیار محبوب و پر طرف داراست و با استفاده این تکنیک می توانید به راحتی تست های مربوط به فصل چهارم مقطع دهم ( دما و گرما ) را بزنید.

تکنیک میز پولی امیر مسعودی

قیمت فیزیک امیر مسعودی

استاد امیر مسعودی درس فیزیک را برای دانش آموزان پایه دهم، یازدهم و دوازدهم رشته تجربی به صورت آموزش، روش های تست زنی، خلاقیت، جمع بندی و همایش تدریس کرده اند که می توانید برای مشاده لیست قیمت محصولات فیزیک استاد مسعودی به لینک زیر مراجعه کنید.

قیمت محصولات فیزیک امیر مسعودی

مباحث مهم فیزیک برای رشته تجربی و ریاضی کدامند؟

برای دریافت پاسخ دقیق سوالا خود، به متن مقاله مراجعه کنید.

نحوه خرید فیزیک امیر مسعودی چگونه است؟

جهت خریداری فیزیک امیر مسعودی می توانید از طریق اپلیکیشن کنکور آسان است و یا تماس با مشاورین دفتر مرکزی اقدام کنید. ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰

نحوه مطالعه فیزیک کنکور؟

۱. بخاطر سپردن فرمول های هر مبحث ۲. حل تمرین های کتاب درسی ۳. خلاصه نویسی کردن

نحوه خرید فیزیک امیر مسعودی

برای خرید محصولات فیزیک امیر مسعودی می توانید از راه های زیر اقدام کنید:

۱. . خرید از طریق نصب اپلیکیشن کنکور آسان است و مشاهده تمام جزئیات دی وی دی ها مانند: تعداد حلقه، زمان تدریس، مدرس و ….

اپلیکیشن کنکور آسان است

۲. ۲. . تماس با شماره دفتر مرکزی و برقراری ارتباط با مشاورین کنکور آسان است به همراه دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان

۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰

لینک مرتبط:
اساتید فیزیک یادگیری آسان
فیزیک یادگیری آسان

اپلیکیشن یادگیری آسان

تماس با یادگیری آسان:
۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰

واتس آپ:
09121964690

اینستاگرام:
konkursara_official

اپلیکیشن اندروید:
اپلیکیشن کنکور آسان است

۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • مهیار بهزادیان
  ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۵۱

  سلام خسته نباشید از چه طریقی میشه با استاد مسعودی ارتباط برقرار کنیم؟

  پاسخ
 • ریاحی زاد از کرمان
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۴۲

  من برای فیزیک و ریاضی کنکورم از تدریسای آموزشی و تست زنی استاد مسعودی استفاده کردم واقعا عالی و تاثیر گذاره
  خیلی سرعت تست زنیم افزایش پیدا کرده تو این درسا
  درصدام تو آزمونای آزمایشی هم به ۷۰ رسیده
  بی نظیری استاد مسعودی

  پاسخ
 • سلام و وقت بخیر. من یک بار این مقاله شما رو خوندم و به گفته هاتون عمل کردم و آزمون آزمایشی قلم چی دادم وقتی نتیجه اش اومد واقعا راضی کننده بود برام و خوشحالم که مطلبتونو خوندم و ارزش خوندم داشت. ممنون از تیم خوب یادگیری آسا

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست