چرا هرچی می خوانم نتیجه نمی گیرم؟

چرا هرچی میخونم نتیجه نمی گیرم

چرا هر چی می خوانم نتیجه نمی گیرم؟

دائم در حال درس خواندن هستم اما هیچ فایده ایی ندارد، تراز آزمون های آزمایشی که این هفته دادم خیلی پایین آمده است.

حرف هایی از این قبیل را از دانش آموزان مخصوصا دانش آموزان کنکوری می شنویم. دانش آموزانی که هفته ها برای درس خواندن تلاش کرده اند اما هنگام تست زنی یا آزمون آزمایشی، نتیجه دلخواه خود را کسب نمی کنند.

دانش آموزانی که از پایه در فهم مطالب مشکل دارند و تمام دروس را به صورت مفهومی مطالعه نکرده اند و از همان ابتدای سال دهم به آزمون سراسری اهمیتی نداده اند، اکنون دچار مشکل می شوند و بازده خوبی در تست زدن و نتیجه آزمون های خود ندارند و این یک امر طبیعی است زیرا زمان می برد تا بتوانند تمام دروس را به صورت مفهومی مطالعه کنند و برای آزمون سراسری خود را آماده کنند.

برای رفع این مشکل دانش آموزان می توانند از چند راه حل استفاده کنند ابتدا باید تمام دروس را به صورت پیوسته مطالعه کنند و فاصله بین مطالعه دروس نیندازند به این صورت که نباید یک هفته مدام به مطالعه بپردازند و هفته دیگر استراحت کنند زیرا این امر موجب نوسان در درس خواندن می شود.

دانش آموزانی که برای کنکور سراسری خود را آماده می کنند ابتدا باید با یک برنامه ریزی منسجم پیش بروند اما اگر در ابتدای کار به نتیجه دلخواه خود نرسیدند نباید سرد شوند و از هدف خود دست بردارند زیر باید حوصله به خرج دهند تا بازده خوبی را از درس خواندن خود کسب کنند.

داوطلبانی که می خواهند در کنکور سراسری شرکت کنند برای آزمودن خود می توانند در آزمون های آزمایشی شرکت کنند.

راهکار های نتیجه گرفتن از درس خواندن

  • آزمون های آزمایشی
  • تست زدن مداوم
  • برنامه ریزی منسجم
  • رعایت تعادل بین دروس اختصاصی و عمومی

آزمون های آزمایشی

آزمون های آزمایشی یک ابزار بسیار خوبی برای آزمایش دانش آموزان است.

دانش آموزان با شرکت در آزمون های آزمایشی می توانند از نقاط ضعف و قوت خود آگاهی پیدا کنند و به رفع آن ها بپردازند.

گاهی اوقات دانش آموزان با شرکت در آزمون های آزمایشی زمانی که نتیجه خوبی کسب می کنند، دچار هیجان و غرور می شوند و به جای اینکه به فکر حفظ نقاط قوت خود باشند و نقاط ضعف خود را برطرف کنند فکر می کنند در تمام مباحثی که در آزمون آمده است تسلط دارند و سطح مطالعه خود را کاهش می دهند.

این عامل باعث می شود که دانش آموز یک روند ایستایی داشته باشد و هیچ پیشرفتی برایش حاصل نشود و به همین دلیل دچار این تفکر می شوند که نمی توانند از درس خواندن شان نتیجه خوبی کسب کنند.

یکی دیگر از فاکتور هایی که باعث می شود درس خواندن دانش آموزان نتیجه داشته باشد، تحلیل آزمون های آزمایشی است.

شما باید بعد از تمام آزمون های آزمایشی، آزمون خود را تحلیل کنید و سوالاتی را که بدون پاسخ و یا پاسخ غلط داده اید بررسی کنید.

زمانی که آزمون خود را تحلیل می کنید ممکن است با مشکلاتی نظیر بی دقتی، فراموش کردن مطالب و … مواجهه شوید که باید برای تمام این مشکلات راه حل هایی را پیدا کنید و به بهبود آزمون خود کمک کنید.

تست زدن مداوم

فاکتور دیگری که باعث می شود دانش آموزان از درس خواند شان نتیجه بگیرند، تست زدن مداوم می باشد.

برای آمادگی در کنکور سراسری فقط مطالعه دروس کافی نیست و باید زمانی را به تست زدن اختصاص دهید حتما در تست زدن به این نکته توجه داشته باشید که زمان خود را تنظیم کنید و هماهنگ با زمان هر درس در کنکور سراسری پیش بروید.

برنامه ریزی منسجم

دانش آموزانی که هدف شان نتیجه گرفتن در کنکور سراسری است گمان می کنند که فقط باید به مطالعه دروس بپردازند و منابع مختلفی را تهیه کنند.

اما اگر شما هزاران منابع متفاوت داشته باشید اما ندانید که از آن ها چطور و به چه شیوه ایی استفاده کنید، هرگز موفق نخواهید شد.

لازمه موفقیت در هر کاری، برنامه ریزی برای آن هدف می باشد.

کنکور سراسری هم یکی از مراحل مهم در زندگی دانش آموزان است که برای رسیدن به نتیجه دلخواه شان باید با برنامه ریزی پیش بروند.

برنامه ریزی تحصیلی از اهمیت فراوانی برخوردار است و هیچ فعالیتی بدون برنامه ریزی به سرانجام نخواهد رسید به ویژه فعالیت های درسی که اهمیت فراوانی در سرنوشت دانش آموزان دارد.

یکی از اهمیت های برنامه ریزی این است که با برنامه ریزی درسی می توان اهداف بلند مدت و کوتاه مدت را مشخص کرد.

هدف بلند مدت مانند قبولی در کنکور سراسری.

هدف کوتاه مدت مانند مطالعه درس فیزیک در این ماه و کسب نتیجه خوب در آزمون آزمایشی این هفته.

راهکار های نتیجه گرفتن از درس خواندن چیست؟

برای اینکه بتوانید از درس خواندن خود نتیجه خوبی بگیرید باید یک سری از عوامل را اجرا کنید مانند: شرکت در آزمون های آزمایشی و تحلیل آن، تست زدن به طور مداوم، رعایت تعادل بین دروس اختصاصی و عمومی و ….

رعایت تعادل بین دروس اختصاصی و عمومی به چه منظور است؟

در یک برنامه ریزی صحیح باید تعادل بین دروس عمومی و اختصاصی رعایت شود زیرا زمانی که برنامه یکنواخت باشد ذهن دانش آموز خسته می شود و قدرت یادگیری کاهش می یابد.

رعایت تعادل بین دروس اختصاصی و عمومی

زمانی که دانش آموزان با برنامه ریزی پیش بروند وبا یک مشاور متخصص همکاری کنند، مشاور باید یک برنامه درسی متعادل برای آن ها بچیند و باید دقت داشته باشد که بین دروس تخصصی و دروس عمومی تعادل ایجاد کند.

یک مشاور حرفه ایی نباید در طول یک روز فقط تمام دروس اختصاصی و یا تمام دروس عمومی را برای دانش آموز بچیند زیرا زمانی که برنامه درسی یکنواحت باشد و یک روز کاملا برنامه، آسان باشد و روز دیگر بسیار سخت باشد باعث می شود دانش آموز از یادگیری دروس دلسرد و نا امید شود.

همچنین می توانید برای برقراری ارتباط با مشاورین یادگیری آسان با شماره ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ تماس برقرار کنید.

لینک مرتبط:
شیوه تست زنی برای کنکور
نکات تست زنی
برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۱

اپلیکیشن یادگیری آسان

تماس با یادگیری آسان:
۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰

واتس آپ:
09121964690

اینستاگرام:
konkursara_official

اپلیکیشن اندروید:
اپلیکیشن کنکور آسان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست